Uwaga!!! Motocross czas zacząć! NARESZCIE!!!

Pierwsze i drugie poważne zawody motocrossowe w tym roku odbędą się tego samego dnia: 2 sierpnia b.r.

Informujemy, że w związku z pandemią, zarówno przepisy sanitarne jak i zdrowy rozsądek nakazują nam ograniczenie do minimum bezpośredniego kontaktu uczestników takich imprez. Niesie to za sobą określone koszty związane z organizacją i dezynfekcją np. biura zawodów. Dlatego, zgodnie z rekomendacjami władz motocrossowych od tego roku zalecane jest Internetowa rejestracja na zawody.
Jest to nie tylko duże ułatwienie dla organizatora, ale i dla samych zawodników. Zgłoszenia Internetowe pokazują bardzo przybliżoną frekwencję na zawodach, a to daje szansę organizatorowi na zapewnienie odpowiedniej infrastruktury (toalety, myjki, ilość wody, energii elektrycznej. itp., itd.). Dla zawodnika to znaczne ułatwienie, ponieważ wszystkie potrzebne dokumenty (zgłoszenie, druk badania techniczne) dostanie wypełnione przez organizatora. Nie ma więc potrzeby posługiwać się wspólnym długopisem czy, co chyba najważniejsze, dotykania banknotów czy bilonu. Zawodnikowi w biurze potrzebny będzie tylko własny długopis do złożenia podpisu pod wydrukowanym zgłoszeniem oraz licencja i książeczka zdrowia. W zamian za to otrzyma przygotowaną kopertę z chipem i wypełnionym drukiem do kontroli technicznej.

 

W związku z tym bardzo uprzejmie prosimy wszystkich zainteresowanych udziałem w zawodach w Lipnie czy Opatówku o zgłaszanie się na zawody elektronicznie. Prosimy też podzielić się tą informacją ze znajomymi czy kolegami z klubów.

Proszę pamiętać, że na zawody w Lipnie nie można się będzie zgłosić w dniu zawodów. Do zawodów I rundy Mistrzostw Strefy Polski Północnej zostaną dopuszczeni tylko Ci zawodnicy, którzy zarejestrują się na zawody do godz. 23:59 w piątek 31 lipca. Organizator zawodów, klub „Jastrząb Lipno” nie będzie prowadził kasy na zawodach, a w związku z tym nie będzie można się zapisać.

Zgłoszenia na MSPP w Lipnie tutaj.

 

Z kolei regulamin zawodów w Opatówku dopuszcza rejestrację na zawodach, ale za dodatkową, niemałą opłatą. Dlatego naprawdę warto zawczasu  zarejestrować się na zawody przez Internet.

Zgłoszenia na MSPZ w Opatówku tutaj.

 

UWAGA!!!

Informujemy, że dla tych, którzy obawiają się rejestracji Internetowej  i ew. utraty wpisowego w przypadku nieobecności na zawodach organizatorzy dają dwie możliwości:

  1. Zawodnik otrzyma natychmiast zwrot wpisowego na konto, z którego dokonał płatności. W tym przypadku potrącana jest tylko opłata manipulacyjna w wysokości 10 zł.
  2. Może przenieść swoje wpisowe na następną lub inną imprezę motocrossową PZM. W tym przypadku zawodnik nie traci ani złotówki

 

Nie obawiajcie się o swoje wpisowe – ono do was wróci! Albo w formie dobrej zabawy i emocji sportowych, lub w formie gotówki z powrotem na konto.

Jeszcze raz usilnie prosimy o Internetową rejestrację na zawody w Lipnie i Opatówku.

Pomóżmy organizatorom, sędziom i samym sobie usprawnić jeden z najtrudniejszych procesów, jakim jest biuro zawodów.

Po długich miesiącach oczekiwania wreszcie rusza sezon kartingowy w Polsce. Już w najbliższy weekend na Autodromie Słomczyn będziemy świadkami inauguracji zarówno Kartingowych Mistrzostw Polski, jak i serii Rok Cup Poland oraz Rotax Max Challenge Poland.

Tegoroczny sezon składa się z trzech rund Kartingowych Mistrzostw Polski i Mistrzostw Polski Młodzików, rozgrywanych w ramach Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży (3-5 lipca Słomczyn, 23-25 lipca Bydgoszcz, 14-16 sierpnia Poznań), siedmiu rund serii Rok Cup Poland (oprócz rund połączonych z KMP także: 10-12 lipca Słomczyn, 7-9 sierpnia Zielona Góra, 28-30 sierpnia Toruń, 24-26 września Bydgoszcz). Z kolei zawodnicy startujący w Rotax Max Challenge Poland, poza rundami z KMP, wystartują jeszcze w dniach 11-13 września (tor do ustalenia), 2-4 października w Poznaniu oraz 22-24 października w Bydgoszczy.

W porównaniu z poprzednimi sezonami zarówno w KMP, jak i seriach pucharowych zmodyfikowano nieco regulamin. - Przede wszystkim został zmieniony sposób wyłaniania zwycięzcy poszczególnych rund. Znikają przedfinały i finały, a od teraz zawodnicy będą zdobywali punkty w czterech wyścigach rozgrywanych przez dwa dni zawodów. Triumfator każdego z wyścigów zdobędzie 25 punktów, a ten zawodnik, który zgromadzi ich najwięcej – zostanie zwycięzcą danej rundy. O ustawieniu na starcie pierwszego biegu zadecydują wyniki treningu oficjalnego, a pola startowe w kolejnych wyścigach zostaną utworzone na podstawie wyników poprzedniego biegutłumaczy Andrzej Ościk, promotor serii Rok Cup Poland i szef firmy AMO Sportsystem.

 

Pandemia koronawirusa mocno zamieszała także w naszej dyscyplinie. Większość zawodów trzeba było przesunąć, więc teraz kartingowców czeka bardzo intensywny okres. Ale najważniejsze, że sezon już rusza. Oczywiście zawody w Słomczynie zostaną rozegrane z zachowaniem wszelkich niezbędnych środków ostrożności, które mają zapewnić maksimum bezpieczeństwa zarówno startującym, jak i osobom towarzyszącym. Niestety, podczas pierwszej rundy musieliśmy zrezygnować z pokazów, przeznaczonych dla najmłodszych adeptów sportu kartingowego. Ma to związek z wykorzystaniem limitu uczestników przez zawodników licencjonowanych, który wynosi maksymalnie 150 osób. Natomiast zmiana regulaminu związana z wyłanianiem zwycięzców poszczególnych rund ujednoliciła nasze przepisy i dostosowała je do międzynarodowych regulacji CIK-FIA – powiedział Paweł Pęcak, szef Głównej Komisji Sportu Kartingowego.

Nie licząc czerwcowego Memoriału Henryka Śródeckiego, rozegranego w Poznaniu, będą to pierwsze tegoroczne zawody w profesjonalnym kartingu w naszym kraju. W sobotę od godziny 10.00 na Autodromie Słomczyn rozpoczną się treningi oficjalne, natomiast na godzinę 12.00 zaplanowano start pierwszego wyścigu. W niedzielę zawody będą kontynuowane od godziny 11.30 i potrwają do 18.00. Oficjalne zakończenie zawodów przewidziano o godzinie 18.30.

(informacja prasowa i zdjęcia: Zespół prasowy Rok Cup Poland)Podobnie jak w poprzednich latach zawodnicy sportów motorowych mogą nadal rezerwować (przedłużać) numery startowe na sezon 2020. Zasady rezerwacji są niezmienne:

  • Każdy zawodnik może sobie przedłużyć numer z poprzedniego sezonu logując się do systemu.
  • Każdy zawodnik może sobie wybrać dowolny numer w danej dyscyplinie, pod warunkiem, że ten numer jest wolny.
  • Dostępność wolnych numerów widać dopiero po zalogowaniu. Nie należy sugerować się zakładką "zajęte numery startowe". W zakładce "zajęte numery startowe" widnieją tylko te numery, które zawodnicy posiadali w roku 2019 (oczekujący) lub już sobie przedłużyli na rok 2020 (zajęty).

Od 1 marca 2020r. numery ze statusem "oczekujący" wypadną do puli "wolnych" numerów, i każdy będzie mógł sobie taki numer zarezerwować.

Zawodnicy, którzy zapomnieli hasła, mogą uruchomić procedurę przypomnienia hasła w oknie logowania. Jeśli ktoś zapomniał też loginu, może go odzyskać wpisując w procedurze przypomnienia hasła swój e-mail.

Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy,
nasz serwis powstał, aby pomóc zawodnikom i organizatorom w sprawnym zarządzaniu numerami startowymi, aby uniknąć wszelkich problemów, dać każdemu zawodnikowi pewność swojego numeru oraz czas na przygotowanie strojów, oklejenie motocykli i samochodów, wykonanie innych prac marketingowych. Jednak prosimy nie nadużywać tych możliwości i nie rezerwować numerów nadmiarowo, w cyklach zawodów, czy w klasach do których nie ma się uprawnień lub nie zamierza się startować. To odbiera szansę na zarezerwowanie ulubionego numeru innym zawodnikom.

 

 fot. Marek Onasz

 

Przypominamy zasady regulaminowe, kto może startować w poszczególnych cyklach zawodów:

Motocross – Mistrzostwa i Puchar  Polski – tylko zawodnicy z licencją A (lub B puchar)
Cross Country – Mistrzostwa i Puchar Polski – tylko zawodnicy z licencją A lub B
Enduro – Mistrzostwa i Puchar Polski – tylko zawodnicy z licencją A, B lub C
Quadcross – Mistrzostwa i Puchar Polski – tylko zawodnicy z licencją A

Zawody strefowe - np.
Motocross – Mistrzostwa Strefy Polski Zachodniej – klasa MX1 C, MX2 C - tylko zawodnicy z licencją C
Motocross – Mistrzostwa Strefy Polski Zachodniej – klasa Otwarta licencja  – tylko zawodnicy z licencją A lub B
Motocross – Mistrzostwa Strefy Polski Zachodniej – klasa MX Masters, MX 65 + MX 85, MX2 Junior, Quad Open A/B/C  – zawodnicy z dowolną licencją.

Motocross – Mistrzostwa Strefy Polski Północnej – klasa MX B  – tylko zawodnicy z licencją B.

Nie ma sensu rezerwować numerów w MP i PP kiedy posiada się licencję C. W ten sposób blokuje się tylko numery innym zawodnikom, którzy mają licencje B lub A.

My, jako administratorzy bazy numerów startowych musimy zadbać o sprawiedliwy przydział numerów i dlatego prosimy o natychmiastowe anulowanie nadmiarowych rezerwacji.

W innym przypadku będziemy musieli zrobić to administracyjnie. Natomiast w przypadku złośliwego lub nieodpowiedzialnego rezerwowania numerów we wszystkich klasach (np. MX65, MX Kobiet, MX Masters, Otwarta licencja i MX1 C) będziemy całkowicie usuwać rezerwację, gdyż taki wybór klas wskazuje, że to jest żart.

W przypadku wątpliwości czy problemów prosimy pisać na adres Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein!

Administrator Numerów Startowych