1 listopada to dzień zadumy i refleksji. W minionych dwunastu miesiącach pożegnaliśmy również osoby związane ze środowiskiem motosportu. W naszych wspomnianych pozostanie Pan Leopold Stypa. Odszedł od nas 3 grudnia 2014 r. Poldek, jak go wszyscy nazywali, był założycielem i wieloletnim prezesem Więcborskiego Klubu Motorowego. Był człowiekiem całkowicie oddanym sportowi i przez wiele lat organizował zawody, szkolił młodzież i aktywnie uczestniczył w życiu środowiska motocrossowego.

                                                                       fot. WKM Więcbork

Wspomnienie o Panu Leopoldzie.

13 grudnia 2014 r. zmarł Pan Krzysztof Tokarski. Odszedł najlepszy w Polsce fotograf sportów motocyklowych offroad. Pan Krzysztof na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Nadal oglądamy Jego zdjęcia z torów motocrossowych w Gdańsku, Człuchowie, Strykowie czy w Teutschenthal i wielu innych. Dziękujemy za wszystkie wspaniałe foty.

                                                                             fot: x-cross

6 stycznia 2015 r. dotarła do nas tragiczna wiadomość o śmierci Michała Hernika. Motocyklista zginął podczas trzeciego etapu najtrudniejszego rajdu świata. Dla Hernika był to debiut w Rajdzie Dakar. Przez ostatnie dwa lata przygotowywał się do startu wspólnie z innym motocyklistą Pawłem Stasiaczkiem. Po bezdrożach Argentyny, Chile i Boliwii Hernik jechał motocyklem KTM. Ochrzcił go "Baby". Po dwóch etapach krakowianin zajmował 84 miejsce. Na metę trzeciego etapu już nie dotarł. Po kilku godzinach pojawiła się informacja, że na trasie z San Juan do Chilecito Hernik został znaleziony martwy. 30 stycznia 2015 r. obchodziłby 40 urodziny. Start w Rajdzie Dakar miał być dla niego prezentem.

                                                   fot: PAP

Wspominamy również Pana Stanisława Olszewskiego. Staszek Olszewski odszedł od nas 27 kwietnia 2015 r., jeden z najwybitniejszych polskich zawodników w sportach motocyklowych off road (motocross i enduro), m.in. dziesięciokrotny mistrz Polski i pięciokrotny wicemistrz, wicemistrz i mistrz Europy, mistrz świata (enduro) w klasie 80ccm. Jedna z najwybitniejszych postaci sportów motorowych w Polsce, najbardziej utytułowany w kraju. Z tym sportem związał całe życie jako zawodnik, szkoleniowiec i działacz.

                                                                       fot: x-cross

Wspomnienia o Panu Stanisławie.

Dla tych, których już dziś nie ma z nami zapalamy znicz.

W miniony weekend (24-25.10.2015) na radomskim torze offroadowym gościliśmy 50-ciu zawodników, którzy podjęli wyzwanie MotoIronMan Radom 2015. Do startu stanęli ramię w ramię amatorzy i profesjonalni riderzy, którzy dali fascynujący popis siły fizycznej i siły charakteru.

Triathlon motocyklowy wymaga od zawodników doskonałego przygotowania kondycyjnego i umiejętnego rozłożenia sił na poszczególne etapy. Najlepiej przygotowany okazał się zwycięzca najwyższej kategorii EXTREME MAX – Łukasz Lonka z Człuchowskiego AutoMotoKlubu, który z dużą przewagą czasową nad pozostałymi zawodnikami przekroczył linię mety. Za Lonką na mecie zjawili się kolejno zawodnicy KM CROSS Lublin Łukasz Kędzierski i Karol Kędzierski.

Z wielką radością obserwowaliśmy zmagania przesympatycznej zawodniczki – Agnieszki Smolińskiej z Włodawskiego Motorowego Klubu Sportowego, która po kontuzji w wielkim stylu wróciła na tor i wygrała MotoIronMan Radom 2015 w kategorii EXTREME KOBIET. Za Agnieszką na miejscu drugim uplasowała się Ola Kowalik z MKS Nekla, a na trzecim tegoroczna debiutantka Justyna Majcher z Radomskiego Towarzystwa Motocyklowego.

Zwycięzcy pozostałych klas:

Extreme: Roman Gwiazda Automobilklub Gorzowski

Extreme Junior 125: Wojciech Kucharczyk Automobilklub Gorzowski

Extreme Junior 85: Remigiusz Rutka

Extreme Master: ks. Marian Augustyn

Extreme Master Plus: Tadeusz Czerwiński

MotoIronMan Radom 2015 dostarczył wszystkim niesamowitych emocji.
Dzięki uprzejmości Rafała Sonika mogliśmy obejrzeć quada, którym Rafał wygrał Rajd Dakar. Zawodnicy zafundowali nam potężną dawkę adrenaliny i sportowej rywalizacji, pogoda dopisała, kibice nie zawiedli, nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić Was na przyszłoroczną edycję MotoIronMan Radom 2016.
Dziękujemy za każde dobre słowo, które usłyszeliśmy od kibiców i zawodników, to dzięki Wam wspaniała atmosfera towarzyszy nam co roku. Dziękujemy naszym sponsorom i darczyńcom, bez których organizacja zawodów nie byłaby możliwa. Do zobaczenia na MotoIronMan Radom 2016!

Pełne wyniki MotoIronMan Radom 2015

(inf. prasowa Ryszard Augustyn Radomskie Towarzystwo Motocyklowe, fot. Pozadrogami)

360 zawodników z 39 krajów przybyło na włoski tor South Garda w Lonato przy okazji Rok Cup International Final . Rywalizacji, jak co roku, towarzyszyły ogromne emocje i zacięta walka, a już po raz kolejny w tych zawodach znakomity występ zaliczył polski kartingowiec. Tym razem był to Szymon Szyszko, który odniósł bezapelacyjne zwycięstwo w kategorii Rok.

Już czwartkowe kwalifikacje Szyszko zakończył najlepszym czasem okrążenia, co zapewniło mu pole position. Następnie nasz zawodnik wygrał wszystkie 5 rozegranych wyścigów, deklasuje stawkę 56 kierowców. Fenomenalne tempo Polaka potwierdza to, że na mecie jego przewaga sięgała nawet ośmiu sekund. Puchar dla najszybszego zawodnika w kategorii Rok wręczył mu tegoroczny kartingowy mistrz świata - Karol Basz.

Warto dodać, że do głównego finału awansowali także Igor Lejko, Filip Wójcik i Dawid Dziocha. Lejko awansował w tym wyścigu o 12 pozycji i na mecie zjawił się 15 pozycji. Mniej szczęścia mieli Wójcik i Dziocha - obaj po uczestnictwie w incydentach i musieli przedwcześnie zakończyć zawody.

Udany debiut w Shifter Rok zaliczył Jan Krencisz. Mimo pierwszych startów w międzynarodowej stawce tej klasy, Polak zakwalifikował się do głównej części zawodów. Po serii rozegranych wyścigów finał ukończył z 12 rezultatem.

W kolejnej kategorii seniorskiej- Super Rok ścigał się Patryk Szczerbiński. Po pechowej czasówce, swoją bardzo dobra formę potwierdził podczas tzw. Heatów i w półfinale. Niestety, finał okazał się dla niego pechowy. Tuż po starcie problemy techniczne uniemożliwiły mu dalsze ściganie.

W Junior Rok najwyżej uplasował się Michał Kasiborski. Po pechowym półfinale startował z 15 pola, lecz szybko odrobił straty i ostatecznie zajął 7 miejsce. Oczko niżej zameldował się Maciej Szyszko. Na dalszych miejscach znaleźli się: 11- Jan Galeja, 13- Bartosz Paziewski, 16- Marcin Zając, 20- Kacper Szczurek i na 31- Mateusz Pyłka.

Podczas weekendowych rywalizacji Mini Rok wysoka formę zaprezentował Jakub Szablewski, który większość wyścigów ukończył w czołówce. Niestety, w finale stracił pozycję wicelidera i spadł na 8 lokatę. 22 miejsce zajął Karol Pasiewicz, 25- Piotr Protasiewicz, a 26- Marcel Kuc.

 

(inf. prasowa Zespół Prasowy Rok Cup Poland 2015, fot. https://www.facebook.com/Media4U)