Trzecia i czwarta runda serii Rok Cu Poland odbyła się w podpoznańskim Przeźmierowie. Na kartingowej części Toru Poznań rywalizowało blisko 100 zawodników, a podczas sesji treningowych towarzyszył im czterokrotny rajdowy mistrz Polski Kajetan Kajetanowicz.

Pomiędzy jazdami po torze popularny „Kajto” rozdawał autografy i drobne upominki, czym sprawił wiele frajdy, zwłaszcza najmłodszym adeptom sportu kartingowego. Ale zmaganiom najlepszych zawodników Rok Cu Poland w stolicy Wielkopolski towarzyszyły także inne gwiazdy sportu motorowego: specjalista od wyścigów Maciej Steinhof, oraz rajdowcy Tomasz Gryc i Ariel Piotrowski, którzy w tym sezonie startują w kategorii Rok GP.

Pierwszego dnia zawodów, rywalizacji towarzyszyła słoneczna pogoda, ale nazajutrz warunki atmosferyczny nieco postraszyły startujące ekipy, które przed każdym z wyścigów miały przygotowane dwa komplety opon: na suchy i mokry tor.

Pojedynki w obu rundach w klasie Rok GP rozstrzygnął na swoją korzyść Daniel Zając (Wallrav Racing Club). Pierwszego dnia drugą lokatę zajął Mariusz Szymczak (A. Leszczyński), który oba biegi ukończył tuż za triumfatorem, a na trzecim miejscu finiszował Sebastian Lotz (A. Leszczyński). Natomiast w niedzielę za Zającem sklasyfikowano Adriana Marcinkiewicza (A. Zielonogórski Duet), a na ostatnim stopniu podium ponownie stanął Lotz. W klasyfikacji generalnej po czterech rundach prowadzi Marcinkiewicz (257 pkt.) przed Szymczakiem (211) i Zającem (175).

W kategorii Rok DVS po sobotniej części zwodów czołowe lokaty zajęli Igor Lejko (Wallrav Racing Club), Dawid Dziocha (Moto Klub Radom) i Mikołaj Kaczmarek (A. Wielkopolski). Jednak w niedzielę, Lejko i Dziocha mieli problemy techniczne i ostatecznie pierwsze miejsce przypadło Filipowi Wójcikowi (Jastrzębski Racing) przed Kaczmarkiem i Lejko. W punktacji na czele znajduje się Lejko (219), drugi jest Dziocha (!84), a trzeci Kaczmarek (182).

Podczas sobotnich wyścigów kategorii Junior Rok, widzowie byli świadkami zaciętego pojedynku, jaki toczyli ze sobą Jan Antoszewski (A. Wielkopolski) i Mateusz Pyłka (A. Polski). Pyłka triumfował w półfinale, za to Antoszewski był szybszy w wyścigu finałowym i ostatecznie to on okazał się najlepszy w podsumowaniu rundy. Trzecią lokatę zajął Bartosz Paziewski (A. Kujawsko-Pomorski). Nazajutrz Antoszewski potwierdził swoją wysoką formę zdobywając komplet punktów. Na drugim miejscu finiszował Jan Galeja (A. Wielkopolski), a na trzecim Michał Kasiborski ((A. Kujawsko-Pomorski). W klasyfikacji generalnej liderem jest Pyłka (231), przed Kasiborskim (228) i Antoszewskim (199).W klasie Mini ROK obie rundy padły łupem Adriana Janickiego (A. Zielonogórski Duet) za którym dwukrotnie sklasyfikowano Marcela Kuca (TTSK K-Team Tarnów). Na trzecim stopniu podium stawali Maciej Banaś (A. Leszczyński) i Danielius Vavilovas (SPSK Motokart Suwałki). Janicki (235) prowadzi także w punktacji sezonu, drugi jest Kuc (195), a trzeci Gustas Grinbergas (186).

Z kolei w kategorii Baby Rok, po raz pierwszy na podium i to na dodatek na najwyższym stopniu, stanął Dominik Garbaciak (A. Leszczyński). Drugą lokatę zajął Adam Piszczako (A. Wielkopolski), a trzecią Alan Czyż (A. Wielkopolski). Jednak w niedzielę klasa dla siebie był już lider klasyfikacji Kacper Rogala, który wygrał obydwa wyścigi, wyprzedzając Garbaciaka oraz Karol Panka (TTSK K-Team Tarnów). W klasyfikacji generalnej Rogala (238) wyprzedza Panka (157) i Garbaciaka (156).

Wyniki karting

Kolejne dwie rundy Rok Cup Poland 2015 odbędą się w dniach 6-7 czerwca w Starym Kisielinie koło Zielonej Góry.

(inf. prasowa Zespół Prasowy Rok Cup Poland 2015, fot. https://www.facebook.com/Media4U)

W niedzielę, 24 maja 2015r. na przebudowanym torze motocrossowym w Rosówku zostanie rozegrana IV Runda Mistrzostw Strefy Polskiej Zachodniej w Motocrossie. Na maszynie startowej zobaczymy zawodników w klasach: MX 65,MX 85,MX 2 Junior, MX 2 C, MX 1 C, MX OPEN, MX MASTERS, MX QUAD OPEN, MX KOBIET. W imieniu Organizatora zapraszamy zawodników i kibiców. Emocji na pewno nie zabraknie...

Regulamin uzupełniający zawodów

Klub Motorowy „Wisła” zaprasza na VII i VIII Rundę Mistrzostw polski i Pucharu polski w Cross Country, które odbędą się w dniach 23-24 maja w Chełmnie.

Gościem specjalnym będzie Rafał Sonik :-)

Zwycięstwo w Rajdzie Dakar, trzy Puchary Świata i czterokrotnie wywalczone miejsce na dakarowym podium. To jedno zdanie wystarcza, by podsumować najważniejsze, sportowe osiągnięcia Rafała Sonika i pokazać, na jaką pozycję w świecie sportu zapracował sobie w ostatnich latach. Na pewno nie oddaje ono jednak niezliczonych godzin spędzonych na ciężkich treningach, tysięcy kilometrów przebytych pustyń i bezdroży oraz hektolitrów wylanego potu.

- Jestem zaszczycony, że wracam do miejsca, w którym wiele razy startowałem - mówi Rafał Sonik. - Droga do moich sukcesów w Dakarze wiedzie także przez Chełmno. Chylę czoła przed działaczami Klubu Motorowego Wisła na czele z Władysławem Knapem. To człowiek z pasją. Już nie mogę doczekać się spotkania w Chełmnie.

23 maja w sobotę od godz. 17.00 będzie do dyspozycji kibiców na torze motocrossowym Chełmno-Grubno (wjazd na tor od ul. Brzoskwiniowej w Chełmnie). Wcześniej, bo od godziny 10.30 do 16.30 w tym miejscu będą odbywały się wyścigi w ramach VII rundy Mistrzostw Polski w cross country.

programspotkania z Rafałem Sonikiem:

Godz. 17.00 - rozmowa, którą poprowadzi znany dziennikarz sportowy,

Godz. 18.00 – Rafał Sonik dla kibiców.

Regulamin uzupełniający zawodów

Harmonogram zawodów

UWAGA ZAWODNICY!!! DOTYCZY MP i PP Cross Country!!!
Zgodnie z zapisem w Regulaminie Sportu Motocyklowego „Zasady Rozgrywek Cross Country” w rundach rozgrywanych w Chełmnie i Wałbrzychu NIE STARUJE KLASA JUNIOR 85 (str. 16 regulaminu) Regulamin Sportu Motocyklowego „Zasady Rozgrywek Cross Country”