Ze smutkiem dowiedzieliśmy się, że dzisiaj 3 grudnia 2014r. odszedł od nas na zawsze jeden z naszych kolegów, Leopold Stypa.
 
Poldek, jak go wszyscy nazywali, był założycielem i wieloletnim prezesem Więcborskiego Klubu Motorowego. Był człowiekiem całkowicie oddanym sportowi i przez wiele lat organizował zawody, szkolił młodzież i aktywnie uczestniczył w życiu środowiska motocrossowego. W sile wieku zmogła go choroba i oddał kierowanie klubem młodej gwardii, która idąc w jego ślady święci dziś triumfy w motocrossowych klasyfikacjach. Więcbork stał się słynnym miastem w społeczności motocrossowej właśnie dzięki Leopoldowi Stypie. Dziękując za czas i poświęcenie włożone w rozwój motocrossu składamy mu dziś hołd. Niech spoczywa w pokoju.
Ogromne wyrazy współczucia i nasze kondolencje składamy Rodzinie oraz najbliższym Pana Leopolda.
 
fot. WKM Więcbork

Stowarzyszenie Sportów Off-Road „Motocross Team Prabuty” już piąty raz zaprasza na zawody o Puchar Burmistrza Prabut w Cross Country. Zawody odbędą się 26 października 2014r. Biuro zawodów mieścić się będzie na ,,Zatorzu Prabut” (Tor Cross Country). Na potrzebę zawodów tor zostanie odpowiednio przygotowany (główny odcinek na torze motocrossowym oraz oesy enduro ). Trasa o długości ok. 7 km, ok 4 km trasy stanowi tor motocrossowy pozostała trasa typu enduro. Zapraszamy wszystkich, którzy lubią adrenalinę związaną z rywalizacją - amatorzy jak i zawodnicy. Specjalnie przygotowany podział klas pozwoli na uczciwą rywalizację. Dla zwycięzców przewidziane atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz pieniężne (za holeshot).
Wystartują klasy:
– HOBBY – 30 min.
– Licencja – 40 min.
– Quad OPEN – 30 min.

Harmonogram zawodów:

godz. 8.30 otwarcie biura zawodów
godz. 8.30-11.30 odbiór techniczny
godz. 11.00 odprawa zawodników

START:

godz. 12.00 klasa quad OPEN
godz. 13.00 klasa HOBBY
godz. 14.00 klasa LICENCJA
godz. 15.30 zakończenie imprezy

Regulamin uzupełniający tutaj

Windoor Moto Ironman Radom 2014 – pierwszy w historii triathlon motocyklowy!

Radomskie Towarzystwo Motocyklowe zaprasza 25-26.10 2014 wszystkich odważnych i wytrzymałych na zawody, jakich jeszcze nie było: moto-rower-bieg. Zawody odbędą się na torze off-roadowym „KONIÓWKA” oraz na terenie Lasu Kapturskiego w Radomiu. Będą składały się z trzech etapów: motocyklowego, rowerowego i biegu. Etapy te mają wspólny mianownik: off-roadowy teren i morderczy wysiłek. W wyścigu może wziąć udział każdy, wyzwanie skierowane jest do amatorów i do profesjonalistów. Na pierwszy ogień – to, co motocykliści lubią najbardziej – 15 okrążeń motocyklem po wymagającym i starannie przygotowanym torze off-road, następnie jedna z najważniejszych form przygotowania do zawodów motocyklowych – 25 km na rowerze MTB a na deser bieg na dystansie 7,5 km. Udział w tej niezwykłej rywalizacji zapowiedzieli zawodnicy, którzy, na co dzień rozdawali karty w ostatnich sezonach w motocrossie, enduro i cross country. Start w zawodach umożliwia bezpośrednią konfrontację z najlepszymi zawodnikami w Polsce. Swoją obecność i start w tej niezwykłej rywalizacji potwierdzili aktualni medaliści Mistrzostw Polski MX, Enduro i Cross Country, zawodnicy ORLEN TEAM JUNIOR (Adam Tomiczek, Maciej Giemza, Paweł Szymkowski, Kuba Piątek), polscy dakarowcy Piotr Więckowski i Krzysztof Jarmuż oraz 13-krotny motocyklowy mistrz Polski w wyścigach motocyklowych, niezniszczalny – Janusz Oskaldowicz. Organizator przewiduje udział ok. 200 zawodników. Wyścigi odbędą się na 3 dystansach o różnym stopniu trudności: extreme junior, extreme i extreme max. To niezwykłe wydarzenie patronatem objął prezydent miasta Radom – Pan Andrzej Kosztowniak. Wśród honorowych gości znajdą się między innymi: Drużynowi Wicemistrzowie Świata Enduro z Assen z 1984 roku oraz Drużynowi Mistrzowie Świata Enduro z 1993 roku z Assen ze swoim legendarnym trenerem Mirosławem Malcem - architektem największych sukcesów polskiego off-roadu; wielokrotny Wicemistrz Świata Enduro – Bartosz Obłucki, Mistrzowie i Wicemistrzowie Europy : Andrzej Tomiczek, Maciej Wróbel, Zbigniew Kłujszo, Ryszard Gancewski i wielu innych utytułowanych zawodników MX i Enduro. Swoją obecnością zaszczyci nas również Stanisław Olszewski – najbardziej utytułowany zawodnik polskiego motocrossu i enduro, który będzie pełnił funkcję Dyrektora Zawodów. Udział w Moto Ironman Radom 2014 to niezwykła szansa dla wszystkich amatorów off-roadu by wygrać z mistrzami jazdy motocyklem będąc lepszym na rowerze i w biegu.

Wystartować może każdy, kto spełnia warunki regulaminu. Najważniejsze z nich to:

  • wiek: 14 lat i więcej,
  • sprawny motocykl enduro , motocross
  • sprawny rower mtb
  • ubezpieczenie OC i NNW,
  • profesjonalne ubranie - kask, gogle, rękawice, buty do sportów off-roadowych
  • stan zdrowia zezwalający na udział w zawodach

Zawody zostały tak zorganizowane, aby każdy miał szanse sprawdzić kres własnych możliwości.

Odbędą się trzy wyścigi na trzech dystansach i na trzech różnych trasach (motocyklowej, rowerowej i biegowej):

  • EXTREME JUNIOR, KOBIETY, MASTER plus (5 okrążeń tor offroad + 2 okrążenia trasy rowerowej + 2 okrążenia trasy biegowej)
  • EXTREME (10 okrążeń motocyklem + 3 okrążenia rowerem + 3 okrążenia biegiem)
  • EXTREME MAX (15 okrążeń motocyklem + 5 okrążeń rowerem + 5 okrążeń biegiem )

Link do rejestracji na zawody http://www.motoironman.pl/

W doborowym towarzystwie Mistrzów na Moto Ironman Radom 2014 oficjalnie zakończymy sezon off-roadowy w Polsce.

Moto Ironman Radom 2014 to wydarzenie jedyne w swoim rodzaju!

Tylko tu możesz przekonać się, na co Cię stać nie raz, nie dwa ….