Miło nam poinformować, że objęliśmy patronatem medialnym niedawno powołaną do życia Fundację „Motocyklowe Nadzieje”.
Celem fundacji jest upowszechnianie uprawiania sportu, podnoszenie sprawności fizycznej i propagowanie zdrowego stylu życia dzieci i młodzieży ze szczególnym uwzględnieniem sportów motorowych. Cel ten będzie realizowany poprzez współpracę z instytucjami państwowymi i społecznymi, promowanie sportu w placówkach oświatowych, organizowanie i finansowanie stypendiów i nagród dla dzieci i młodzieży osiągających szczególne wyniki w sportach motorowych, wspieranie i organizację imprez sportowych z udziałem dzieci i młodzieży, prowadzenie działalności edukacyjnej i wydawniczej.
Fundacja będzie aktywnie zarządzać pierwszym dziecięcym teamem MX KTMSKLEP.PL_KIDSTEAM. Pierwszymi planowanymi działaniami jest organizacja szkoleń i treningów MX z wybitnymi trenerami z Polski i z zagranicy. Fundacja będzie aktywnie pozyskiwać środki umożliwiające coraz lepsze funkcjonowanie teamu i rozwój młodych zawodników. Na dzień dzisiejszy zarząd Fundacji stanowią Oskar Wojciechowicz i Dariusz Szafrański, w najbliższym czasie zespół zostanie poszerzony o wybitnych fachowców: trenerów, menedżerów, specjalistów od marketingu i finansów, mechaników.

Przedstawiamy Wam podopiecznych Fundacji:

 #3 Maksymilian Wołek

rocznik 2008, zawodnik CAML Poltarex, motocross trenuje od 2014 roku, posiada licencję „A” PZM. Najmłodszy zawodnik teamu. Sezon 2016 to dla niego rok debiutów – pierwsze starty w zawodach rangi Mistrzostw Strefy i Mistrzostw Polski. W tym roku Maks zmienił również motocykl, przesiadając się z motocykla o pojemności 50 cm3 na większy motocykl klasy MX65. Maks ma za sobą start w zawodach Master Kids w Verdun we Francji (Mistrzostwa Świata w MX50), gdzie wśród zawodników z całego świata zajął wysokie 4 miejsce w swojej kategorii.

 

 

 

 

                                                 

#22 Wiktor Sobiech

rocznik 2004, zawodnik WKM Więcbork, motocross trenuje od 2011 roku, posiada licencję „A” PZM. Jeden z najbardziej doświadczonych zawodników teamu – szybki, waleczny, doskonale radzący sobie  w każdych warunkach torowych zarówno na piasku jak i na twardej nawierzchni. W jego dorobku jest tytuł Mistrza Strefy Polski Północnej 2014. W roku tym Wiktor zajął 7 miejsce w Mistrzostwach Polski w klasie MX65. Rok później zajął 3 miejsce w Mistrzostwach Strefy Polski Północnej, w Mistrzostwach Polski ponownie zajął 7 miejsce. Wraz z drużyną z Więcborka zdobył Puchar Polski w latach 2014 i 2015. W obecnym sezonie jest liderem klasyfikacji Mistrzostw Strefy Polski Północnej i 4 zawodnikiem klasyfikacji Mistrzostw Polski w klasie MX 65.

 

 

 

 #23 Artur Gałuszka

rocznik 2006, zawodnik CAMK Poltarex, motocross trenuje od 2012 roku, posiada licencję „A” PZM. Na torze jest prawdziwym wojownikiem. W roku 2014 Artur zajął 5 miejsce w Mistrzostwach Strefy Polski Północnej i 7 miejsce w Pucharze Polski. W roku 2015 w jego dorobku znalazło się 6 miejsce w Mistrzostwach Polski indywidualnie oraz tytuł Drużynowego Wicemistrza Polski Juniorów, 4 miejsce w Pucharze Polski, 4 miejsce w Mistrzostwach Strefy Polski Północnej, tytuł Drużynowego Mistrza Strefy Polski Północnej  i  3 miejsce w Mistrzostwach Okręgu Warmińsko-Mazurskiego. Artur w bieżącym roku jest II Vicemistrzem Mistrzostw Strefy Polski Północnej i 8 zawodnikiem Mistrzostw Polski w klasie MX 65. 

 

 

 

#64Mateusz Szafrański

rocznik 2004, zawodnik CAMK Poltarex, motocross trenuje od 2012 roku, posiada licencję „A” PZM. Mateusz jest zawodnikiem konsekwentnie dążącym do wyznaczonego celu. Jego drugą pasją po motocrossie jest rugby, gdzie zdobył tytuł drugiego Wicemistrza Polski. W roku 2014 Mateusz zdobył 3 miejsce w Mistrzostwach Strefy Polski Północnej, 11 miejsce w Mistrzostwach Polski indywidualnie i 3 w drużynie, 8 miejsce w Pucharze Polski i 3 miejsce w Mistrzostwach Okręgu Warmińsko-Mazurskiego. W roku 2015 Mateusz zdobył 8 miejsce w Mistrzostwach Strefy Polski Północnej, tytuł Drużynowego Mistrza Strefy Polski Północnej, 9 miejsce w Mistrzostwach Polski indywidualnie i tytuł Drużynowego Wicemistrza Polski Juniorów oraz 2 miejsce w Mistrzostwach Okręgu Warmińsko-Mazurskiego. Rok 2016 to pierwszy sezon startów w klasie MX85. Obecnie zawodnik zajmuje 8 miejsce w Mistrzostwach Strefy Polski Północnej i 4 miejsce w klasyfikacji Mistrzostw Polski w klasie MX85 oraz 1 miejsce w klasyfikacji KTMENDURORACEEXTREME.

 

#70 Igor Lemańczyk

rocznik 2004, zawodnik CAMK Poltarex, motocross trenuje od 2012 roku, posiada licencję „A” PZM. Igor jest jednym z najszybszych zawodników teamu w zakrętach. Oprócz motocrossu trenuje piłkę nożną, akrobatykę na trampolinach oraz narciarstwo. W 2015 roku Igor został Drużynowym Mistrzem Polski Juniorów w Motocrossie. Igor doświadczenie zdobywał w amatorskiej lidze Motocross Master Kids w klasie MX50, gdzie wielokrotnie stawał na najwyższych miejscach podium. W obecnym sezonie Igor zajmuje 5 miejsce w klasyfikacji Mistrzostw Strefy Polski Północnej i 9 miejsce w Mistrzostwach Polski w klasie MX65.

 

 

 

 

#84 Jakub Kowalski

rocznik 2006, zawodnik CAMK Poltarex, motocross trenuje od 2009 roku, posiada licencję „A” PZM. Kuba dysponuje atomowym startem, pod tym względem niewielu młodych zawodników w Polsce jest w stanie mu dorównać. Jest najmłodszym zawodnikiem w teamie. W roku 2014 Kuba zdobył 9 miejsce w Mistrzostwach Strefy Polski Północnej, 3 miejsce w Mistrzostwach Polski w drużynie i 8 miejsce w Mistrzostwach Okręgu Warmińsko-Mazurskiego. W 2015 roku Kuba zajął 9 miejsce w Mistrzostwach Strefy Polski Północnej, 12 miejsce w Mistrzostwach Polski indywidualnie. Zdobył także tytuł Drużynowego Wicemistrza Polski Juniorów oraz Drużynowego Mistrza Strefy Polski Północnej. Kuba w bieżącym sezonie jest Wicemistrzem w Mistrzostwach Strefy Polski Północnej i 7 w klasyfikacji Mistrzostw Polski klasy MX65 oraz 3 miejsce w klasyfikacji KTMENDURORACEEXTREME.

 

 

 

#132 Mikołaj Białecki

rocznik 2005, zawodnik CAMK Poltarex, motocross trenuje od 2011 roku, posiada licencję „A” PZM. Mikołaj jest najszybszym i najbardziej doświadczonym zawodnikiem w teamie. Najważniejsze tytuły to II Vice Mistrza Polski 2016, III miejsce w Pucharze Polski 2016,  II Miejsce w Pucharze Polski 2015, tytuł Vice Mistrza Strefy Polski Północnej 2015, V Miejsce w indywidualnych Mistrzostwach Polski 2015, IV miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski 2014, i tytuł Drużynowego Wicemistrza Polski Juniorów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#303 Artur Sikora

rocznik 2001, zawodnik CAMK Poltarex, motocross trenuje od 2009 roku, posiada licencję „A” PZM. Najstarszy zawodnik w teamie, startuje w silnie obsadzonej klasie MX Junior. Artur ma w swoim dorobku tytuł Mistrza Okręgu Warmińsko-Mazurskiego 2015 w klasie MX85.

 

 

 

 

 

 

 

#800 Filip Rogowski

rocznik 2004, zawodnik CAMK Poltarex, motocross trenuje od 2014 roku, posiada licencję „A” PZM. Filip jest jednym z najmłodszych pod względem stażu zawodnikiem w teamie. Oprócz jazdy na motocyklu uprawia taekwondo, piłkę nożną i szachy. W 2015 roku Filip zajął 15 miejsce w Mistrzostwach Strefy Polski Północnej oraz zdobył tytuł Drużynowego Mistrza Strefy Polski Północnej. W obecnym sezonie Filip praktycznie nie startował z powodu kontuzji.

 

 

 

 

 

 

Systematycznie będziemy informować Was o bieżących wydarzeniach i sukcesach Podopiecznych Fundacji.

Strona www Fundacji http://www.motocyklowenadzieje.pl/ oraz fanpage https://www.facebook.com/motocyklowenadzieje/

(źródło: foto i inf. prasowa Fundacji)

W pierwszą niedzielę października (2.X) na radomskim torze offroadowym po raz trzeci podziwialiśmy zmagania twardzieli, którzy stoczyli zaciętą walkę o tytuł MotoIronMan 2016. Ponownie bezkonkurencyjny okazał się Łukasz Lonka, zawodnik Człuchowskiego Auto Moto Klubu POLTAREX. Łukasz na torze nie miał sobie równych. Wygrał najbardziej wymagającą kategorię EXTREME MAX, pokonując motocyklem 15 okrążeń toru offroadowego, 25 km rowerem MTB oraz biegiem dystans 7.5 km.

Na pozostałych miejscach uplasowali się kolejno Jakub Haftek z Myślenickiego Klubu Motorowego i Łukasz Adamczyk. Zwycięzcą kategorii EXTREME został Patryk Wiśniewski z Cross Team Stare Babice a za nim uplasowali się Marcin Tynowski z Radomskiego Towarzystwa Motocyklowego i Wojtek „Diabel” Koniuszewski - weteran polskiej sceny kolarstwa grawitacyjnego, były członek kadry narodowej w dyscyplinach takich jak downhill, 4cross i bmx racing, kilkukrotny Mistrz Polski w Zjeździe. Słowa uznania należą się zawodnikom kategorii MASTER 60+. Panowie pokazali prawdziwą klasę, kondycja i wola walki godna MotoIronMana. Zwycięzcą tej kategorii został Emil Cunderlik ze Słowacji, były wielokrotny mistrz Czechosłowacji, Drużynowy Mistrz Świata Enduro. Kolejne miejsca zajęli Czesław Obłoczyński i Bogusław Janicki. Jako czwarty zameldował się Tadeusz Czerwiński jadący oryginalnym motocyklem Husqvarna model 1978. Nowością w tym roku była kategoria EXTREME FAMILY, rodzinna sztafeta dostarczyła mnóstwa emocji i radości. Najwyższe miejsce na podium w tej kategorii zdobyła rodzina Tynowskich w składzie: Marcin  Tynowski, Renata Wójcik-Tynowska i Bryan Tynowski, zaraz za nimi uplasował się skład: Ryszard Augustyn, Adam Augustyn i najmłodszy spośród twardzieli - Julian Jaroszek, trzecie miejsce to: Oktawia, Sylwia i Rafał Tomaszewscy.


Zwycięzcami pozostałych kategorii zostali:

EXTREME JUNIOR 125:
I miejsce Szymon Wójcik (RTM Radom)
II miejsce Remigiusz Rutka (Automobilklub Gorzowski),
III miejsce Michał Borkowski (RTM Radom)
EXREME JUNIOR 85:
I miejsce Eryk Turek (Myślenicki Klub Motorowy)
II miejsce Patryk Turek (Myślenicki Klub Motorowy)
III miejsce Oliwier Polaczek (OKSM Endurorana)
EXTREME MASTER:
I miejsce Dariusz Kowalczyk
II miejsce Michał Romaniec (KKM Wena)
III miejsce Wojcieh Filipowicz
EXTREME MASTER 50+ :
I miejsce Dariusz Kowalczyk
II miejsce Artur Borowski (Cross Team Stare Babice)
III miejsce Andy Plewa (Kanada)

Pogoda dopisała, zespół muzyczny JMS BAND gorąco zagrzewał do walki zawodników, aby Ci dali z siebie wszystko, kibice dopingowali z całych sił, emocje sięgały zenitu. Oczywiście organizacja takich zawodów nie byłaby możliwa gdyby nie nasi sponsorzy, przyjaciele i darczyńcy, którym serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na MotoIronMan Radom 2017!

Wyniki MotoIronMan 2016

(inf. prasowa. Radomskie Towarzystwo Motocyklowe, fot. x-cross)

Wrześniowy weekend (17-18.09.2016) na długo zapadnie w pamięci kartingowej rodziny serii ROTAX MAX CHALLENGE POLAND. Dwie ostatnie - XI i XII runda pucharu zgrały się z otwarciem, najnowszego toru wyścigowego w Polsce - Słomczyn.

Podczas ceremonii oddania obiektu do użytku, obecni byli znamienici goście między innymi prezes PZM - Andrzej Witkowski, a następnie swoje umiejętności prezentowali między innymi Mistrz Świata - Karol Basz, oraz Hieronim Kochański. Były to tylko jedne z wielu emocji jakich doświadczyli widzowie, albowiem już w niedzielę poznaliśmy tegorocznych zwycięzców biletów na tegoroczny Finał Światowy w Sarno.

Piątek i sobota upłynęły pod znakiem pięknej pogody. W niedzielę nastąpiło ochłodzenie, lecz przedstawiciele firm Liberia, oraz Fresh zadbali, by dobra atmosfera trwała jak najdłużej. Jako pierwsi, do rywalizacji przystąpili kierowcy SENIOR MAXA. Od początku zawodów walka o prowadzenie toczy się pomiędzy Gregułą i Welezinskim. Greguła rozgrywa na swoją korzyść półfinał, z kolei w finale szybszy okazuje się Welezinski. Na mecie obu startów 3 meldował się Dziocha, lecz w wyniku nałożonej na niego kary +10s. w finale jego miejsce zajmuje Tkocz. Niedziela to bezsprzeczna dominacja Greguły, który wygrywa oba biegi, a w finale wypracowuje 11s. przewagę. Tuż za nim zjawiają się Dziocha i Tkocz.

W JUNIOR MAXIE, 4 zwycięstwami podsumował weekend Aleksejevas. W sobotę jego pozycji starał się zagrozić Pyłka i Kaprzyk. W półfinale szybszy jest Pyłka, z kolei na koniec dnia Kaprzyk. Z dobrej strony pokazał się również Janicki - debiutujący w klasie juniorskiej Rotaxa. W niedzielę o pozycję vice-lidera walczyli Kaprzyk i Wiśnicki. W pierwszym wyścigu pojedynek wygrywa Kaprzyk, a w drugim Wiśnicki.

W MICRO MAXIE prym w sobotę wiedli Piekutowski i Matejczyk, którzy na mecie meldowali się zajmując dwie pierwsze pozycje. Ścisłą czołówkę klasy uzupełniali Szerszeń i Maślakiewicz. W niedzielę ponownie najszybszy jest Piekutowski. Tuż za nim, jako vice-lider kończy oba biegi Szerszeń. Na 3 miejscu w półfinale melduje się Pomorski, a w finale Havrylets.

Sporych emocji, dostarczała jak zawsze łączona stawka DD2. Półfinał XI rundy wygrywa Bielecki, lecz w finale traci prowadzenie na rzecz Białacha. W półfinale, 2 zjawia się Bartoszuk, oczko przed Jurmanowiczem - który zamyka również finałową trójkę. W klasyfikacji MASTERSÓW sobotnie zmagania najwyżej ukończyli: Solich, Biriuk, Wilczyński. W niedzielnym półfinale, Białach nadal utrzymuje swoje dobre tempo i wygrywa przed Bieleckim i Bartoszukiem. W finale dwie pierwsze lokaty zajmują jednak Bielecki i Bartoszuk, a po serii pojedynków z Jurmanowiczem, 3 rezultat notuje Białach. Najszybszymi MASTERSAMI dnia ponownie zostali Biriuk, Wilczyński i Solich.

Jako ostatni na tor wyjeżdżali kierowcy MINI MAXA. Trzy z czterech weekendowych wyścigów rozgrywa na swoją korzyść Jabłoński. Niestety w niedzielnym finale odpada z rywalizacji po udziale w incydencie. Półfinał XI rundy tuż za liderem kończą Kolasa i Janczewski, lecz w finale ich miejsca zajmują Pyłka i Kuc. Kuc i Pyłka nie zwalniają również tempa w niedzielę i pierwszy wyścig kończą także w ścisłej czołówce. Tym razem jednak szybszy okazuje się Kuc. W finale walka koło w koło o pozycję lidera toczyła się pomiędzy kilkoma kierowcami. Ostatecznie najszybszy okazuje się Kolasa, a za nim ostatnią szachownicę sezonu mijają Janczewski i Kuc.

Warto wspomnieć, że na torze mogliśmy zobaczyć również uczestników jazd pokazowych: klasy MICRO MAX i HOBBY 125, którzy zaliczali wyjazd za wyjazdem. Poniżej prezentujemy Wam tegoroczne czołówki poszczególnych kategorii:

MICRO MAX:
1. Bartłomiej Piekutowski,
2. Filip Matejczyk,
3. Karol Pasiewicz

MINI MAX:
1. Marcel Kuc,
2. Oliwier Pyłka,
3. Szymon Jabłoński

JUNIOR MAX:
1. Mateusz Pyłka,
2. Piotr Wiśnicki,
3. Silvester Aleksejevas

SENIOR MAX:
1. Wiktor Welezinski,
2. Dawid Dziocha,
3. Kuba Greguła

DD2 MAX:
1. Łukasz Bartoszuk,
2. Karol Jurmanowicz,
3. Michał Białach

DD2 MASTERS:
1. Sławomir Murański,
2. Kirill Biriuk,
3. Yurii Protasov

Na najważniejszej imprezie sezonu, GRAND FINALS 2016 w Sarno zobaczymy:

- Bartłomieja Piekutowskiego,
- Filipa Matejczyka,
- Marcela Kuca,
- Mateusza Pyłkę,
- Wiktora Welezinskiego,
- Karola Jurmanowicza,
- Łukasza Bartoszuka,
- Kacpra Bieleckiego
- Sławomira Murańskiego.

 Wyniki XI Rundy Pucharu Rotax MAX Challenge Poland

 Wyniki XII Rundy Pucharu Rotax MAX Challenge Poland

(inf. prasowa http://rotax-kart.pl/ fot. https://www.facebook.com/Media4U)