Kolejne dwie rundy serii Rok Cup Poland, które odbyły się na Kartodromie w Bydgoszczy, tym razem – ze względu na dostępność toru - zostały rozegrane w piątek i sobotę (22-23.04.2016).

Podczas III rundy w kategorii Baby Rok klasą dla siebie był Piotr Czaja, który triumfował zarówno w półfinale, jak i w wyścigu finałowym. Drugą lokatę w podsumowaniu dnia zajął Julian Śmiechowski, a trzecią Franciszek Czapla. Nazajutrz Czaja kontynuował zwycięską passę wygrywając pierwszy wyścig IV rundy, jednak w drugim wyścigu zawodnik Automobilklubu Leszczyńskiego stracił prowadzenie po kolizji ze Śmiechowskim. Sędziowie nie dopatrzyli się jednak nieprawidłowości w tym incydencie i to zawodnik Automobilklubu Wielkopolskiego został zwycięzcą finału oraz całej rundy. Drugi był Mikołaj Kania, a trzeci niepocieszony Piotr Czaja. W klasyfikacji generalnej po IV rundach liderem jest Śmiechowski (227 pkt.) przed Janem Przyrowskim (176) i Czają (169).

W klasie Mini Rok w Bydgoszczy niepodzielnie panował Jakub Szablewski – triumfator wszystkich czterech wyścigów. W piątek sklasyfikowano za nim Marcela Kuca i Piotra Protasiewicza, a w sobotę ponownie Kuca i Michała Banasia. W punktacji sezonu na czele jest Kuc (260 pkt.), drugie miejsce zajmuje Szablewski (255), a trzecie Protasiewicz (201).

Podobnie jak Kuba Szablewski w Mini Roku, komplet punktów w Junior Roku zdobył Adrian Janicki. Razem z zawodnikiem Automobilklubu Zielonogórskiego Duet na podium obu rund stanęli Litwini Gustas Grinbergas i Danielius Vavilovas. Janicki (256 pkt.) jest także liderem klasyfikacji generalnej, wyprzedzając Grinbergasa (218) i Szymona Urbaniaka (178).

Wreszcie w połączonej stawce zawodników w kategoriach Rok GP15/25 obie rundy wygrał Igor Lejko, który triumfował we wszystkich wyścigach. Na drugim miejscu dwukrotnie finiszował Bartosz Mila, a na trzecim - w piątek Daniel Zając, natomiast w sobotę Adrian Marcinkiewicz. W punktacji prowadzi Lejko (270 pkt.) przed Milą (216) i Zającem (162).

Klasyfikację klasy Rok GP25 otwiera Daniel Zając (266 pkt.), drugi jest Adrian Marcinkiewicz (224), a trzeci Marcel Prokscha-Koppen (197).

Kolejne dwie rundy Rok Cup Poland odbędą się w dniach 14-15 maja na Torze Poznań.

Wyniki III Rundy Pucharu Rok Cup Poland

Wyniki IV Rundy Pucharu Rok Cup Poland

(inf. prasowa Zespół Prasowy Rok Cup Poland 2016, fot. https://www.facebook.com/Media4U)  

W ostatnią sobotę (23 kwietnia 2016r.) we francuskiej wiosce Castelnau de Levis, u podnóża malowniczych ruin zamku Katarów odbyła się druga runda Mistrzostw Europy w Quadach. Nasz kraj reprezentowało tam dwóch zawodników: Roman Gwiazda i Witold Natkaniec.
Po zaciętej walce w pierwszym wyścigu Romek przyjechał na 10 miejscu, ale już w drugim zajął bardzo dobre, 5 miejsce, co w klasyfikacji zawodów dało mu 6 pozycję.

Romek mówi, że maseczka błotna we Francji pierwsza klasa. (fot. Angelika G-a)

Witek Natkaniec zajął odpowiednio 12 i 15 miejsce w swoich wyścigach.
W klasyfikacji sezonu, po 2 rundach Roman Gwiazda zajmuje wysoką 9 pozycję i jeśli takie wyniki będą się utrzymywać, to na pewno będzie się piął w górę.
Składamy zawodnikom szczere gratulacje i jesteśmy dumni z ich występów.

                                                                     (fot. Mateusz Krzos)

Wyniki Motocross European Championship EMX Quad

O pierwsze punkty klasyfikacji generalnej, kierowcy walczyli na torze WallraV w Zielonej Górze. Mimo iż pogoda nie rozpieszczała, promotorzy serii zadbali o to, aby atmosfera była jak najlepsza. Wszystkich przybyłych zaprosili na lunch, a w piątek odbyła się impreza integracyjna z otwartym bufetem. Przemawiający podczas imprezy Paweł Pankiewicz określił kartingowy padok, jako „najbardziej przyjazny spośród wszystkich, w sporcie motorowym”. Oprócz krajowej czołówki, na torze pojawili się goście z Litwy, Białorusi, Ukrainy, a wśród nich także teamowy kolega Roberta Kubicy z rajdowych tras- Yurii Protasov. Jak dowodzą minione zawody krajowa seria ROTAXA cieszy się coraz większą popularnością. Promotorzy serii, oraz sponsor- firma Liberia sobotnim, oficjalnym otwarciem zawodów ponownie wywołali na twarzach zawodników uśmiechy. Każdemu z nich wręczony został „deszczowy zestaw startowy”, w postaci parasolek, kubków etc.

Jako pierwsi na starcie pojawili się kierowcy SENIOR MAXA, w której przez cały weekend niepodzielnie rządzili Wiktor Welezinski, Kuba Greguła, oraz Dawid Dziocha. Kierowcy toczyli między sobą zaciekłe pojedynki i tak w sobotę wygrał Greguła, a w niedzielę Welezinski. W JUNIOR MAXIE świetne dyspozycje zaprezentowali Mateusz Pyłka i Piotr Wiśnicki. W sobotę oba wyścigi dominuje Wiśnicki, lecz w niedzielę nikt nie jest w stanie zagrozić Pyłce. Bardzo dobre tempo utrzymywał również Nikodem Wierzbicki (3. w sobotę, 5. w niedzielę). Tempo stawce MINI MAXA nadawali Szymon Jabłoński, Oliwier Pyłka, Igor Drożyński oraz Marcel Kuc. Sobotni półfinał, jak i całą rundę wygrywa Pyłka, mimo że w finale najszybszy okazuje się Jabłoński. W niedzielę do walki o pozycję lidera dołącza Drożyński, lecz w finale atakuje go Jabłoński i zgarnia na swoje konto punkty za zwycięstwo. Ogromnych emocji dostarczyła najliczniejsza kategoria pucharu - MICRO MAX. Przez cały weekend niekwestionowanymi liderami byli Filip Matejczyk (1. w sobotę), oraz Karol Pasiewicz (1. w niedzielę). Pierwszą trójkę uzupełniali: w sobotę- Axel Kożuchowski, w niedzielę - Bartłomiej Piekutowski. Na torze działo się także dużo podczas wyścigów mieszanej kategorii DD2 MAX i DD2 MASTERS. W klasyfikacji DD2 MAX wygraną podzielili się Łukasz Bartoszuk i Karol Jurmanowicz. Bartoszuk był szybszy w sobotę, a w niedzielę po emocjonującym finale po zwycięstwo sięgnął Jurmanowicz. Ścisłą czołówkę obu rund zamknął Dzianis Slavinski. W klasyfikacji DD2 MASTERS w sobotę wygrał Yurii Protasov, przed Sławomirem Murańskim i Danielem Zającem, by w niedzielę oddać prowadzenie Murańskiemu.

Bardzo dużą grupą byli także uczestnicy pokazów. Coraz większa popularnością cieszy się kategoria Hobby, skierowana do dorosłych, nielicencjonowanych kierowców. W zawodach startowało kilkunastu zawodników i z rundy na rundę ich ilość wzrasta. Emocjonujące „pojedynki” toczyli także kierowcy startujący w pokazach MICRO MAXA. Młodzi adepci kartingu wraz z każdym wyjazdem na tor zdobywali cenne doświadczenie, które w przyszłości na pewno zaowocuje w ich karierze kierowcy wyścigowego. 

Wyniki I Rundy Pucharu Rotax MAX Challenge Poland

Wyniki II Rundy Pucharu Rotax MAX Challenge Poland

Kolejne dwie rundy pucharu odbędą się już 30.04-01.05.2016 na torze w Bydgoszczy.

(inf. prasowa http://rotax-kart.pl/

fot. https://www.facebook.com/Media4U)