Wydaje się, że emocje związane z finałową, totalnie błotną rundą serii KTM Wojciechowicz Enduro Race Extreme 2016 jeszcze nie opadły, a w sumie... nowa seria już za pasem! Najbardziej pomarańczowy event wyścigowy nad Wisłą powraca - i jak deklarują organizatorzy – w sezonie 2017 impreza wskakuje na wyższy level! Ma być jeszcze bardziej extreme, ma być z jeszcze większą dawką emocji, ma być zacięta rywalizacja na jeszcze bardziej wymagających trasach, a wszystko to pod nową nazwą wydarzenia - KTMSKLEP.PL ENDURO RACE . Jesteście gotowi? Pierwsza runda już 9 kwietnia!

Offroad w Polsce ma się dobrze i napędzana przez Warmiński Auto-Moto Klub, autoryzowany salon KTM z Olsztyna – KTMSKLEP WOJCIECHOWICZ – oraz firmę Budokop Beton impreza, jest tego żywym przykładem! Od pierwszej edycji, której celem było stworzenie czegoś, co amatorom upalania po krzakach i torach MX sprawi po prostu fun, minęło 5 lat. Jak się jednak wówczas okazało, tor w Lidzbarku Warmińskim, okoliczne lasy i atmosfera imprezy na tyle przypadły do gustu ścigającym, że nie mogło się obyć bez kolejnej rundy!

Z czasem event przerodził się w serię, ściągającą do Lidzbarka Warmińskiego coraz szersze grono riderów z coraz to dalszych zakątków kraju – w tym takie ikony polskiego offroad’u, jak Adam Tomiczek, czy Łukasz Kurowski – a nawet szoferów zza granicy, jak z Rosji i Białorusi!

W sezonie 2017 organizatorzy nie zwalniają tempa i już działają pełną parą, by o KTMSKLEP.PL ENDURO RACE znów było głośno! Podobnie jak w latach ubiegłych, seria będzie składała się z trzech rund, z czego pierwsza wystartuje już 9 kwietnia punktualnie o 12:00! Drugą z eliminacji zaplanowano na przełom lipca i sierpnia, natomiast trzecią dokładnie na 3 września.

Jeśli zapytany o to, czy jesteś READY TO RACE, bez wahania udzielisz odpowiedzi twierdzącej, poza tym chcesz dobrze się bawić w towarzystwie tak samo zakręconych moto-świrów jak Ty, to koniecznie zarezerwuj sobie 9 kwietnia na zawody w Lidzbarku Warmińskim i podejmij wyzwanie! Wypełnij formularz już teraz, a potem… szlifuj formę! Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na stronie www oraz na facebooku.

Zapraszamy!

Lokalizacja toru:
Warmiński Auto-Moto Klub
ul. Wrzosowa
11-100 Lidzbark Warmiński

(inf. prasowa Łukasz Kręcichwost, fot. x-cross)

 

Klub Motorowy MKS Tryb Częstochowa oraz Salon Suzuki Motojoker zapraszają na 1. eliminację Pucharu Śląska i Opolszczyzny w Cross Country. Zawody odbędą się już w najbliższą niedzielę - 12.03.17 na terenie Jura Parku w miejscowości Biskupice koło Częstochowy. Zawody mają charakter otwarty o zasięgu ogólnopolskim. Mogą w nich również startować zawodnicy z zagranicy spełniający warunki regulaminu RSM i Regulaminu Uzupełniającego Zawodów. Dopuszcza się również do startu uczestników bez licencji na podstawie złożenia oświadczenia/deklaracji i wzięcia udziału w szkoleniu oraz egzaminie ze znajomości regulaminu tej konkurencji. Uczestnicy bez licencji nie muszą być członkami klubu motorowego, muszą jedynie wypełnić zaświadczenie lekarskie na miejscu. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę opiekuna podpisaną na miejscu.

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem zawodami Organizatorzy zdecydowali się na stworzenie jeszcze jednej dodatkowej klasy - Weteran Licencja. Do startu w tej klasie uprawnieni są zawodnicy, którzy posiadają licencję A lub B i mają ukończone 40 lat.

Trasa wyścigu składa się w 90% z nawierzchni piaszczystej. Zawodnicy startujący na motocyklach i quadach będą mieli do pokonania pętlę o długości około 8 km. Gorąco zapraszamy również kibiców i fanów sportu motocyklowego. Ukształtowanie terenu sprzyja obserwacji tego sportowego widowiska z różnych miejsc , w szerokiej perspektywie. Gwarantujemy widowiskowe i emocjonujące zmagania sportowe oraz sporą dawkę adrenaliny. Szykujcie swoje konie mechaniczne na rozpoczęcie sezonu na Śląsku!

Serdecznie zapraszamy !

Link do wydarzenia i regulaminów tutaj.

(inf. prasowa Klub Motorowy MKS Tryb Częstochowa)

17-letni Krzysztof Biesiekirski wystartuje w sezonie 2017 w prestiżowych, motocyklowych Mistrzostwach Hiszpanii w Motocrossie klasy MX125 oraz ponownie w Mistrzostwach Walencji. Po pierwszych oficjalnych testach jedyny Polak w stawce nie może doczekać się wyścigowego debiutu w barwach ekipy Euvic Husqvarna Warszawa.

Biesiekirski swoją motocrossową przygodę rozpoczął zaledwie dwa i pół roku temu. Niespełna rok później zadebiutował w polskich zawodach cross country w zespole Cross Team Stare Babice. Dzięki talentowi, ciężkiej pracy i intensywnym treningom pod koniec sezonu 2015 trafił do Hiszpanii i bardzo szybko stanął u progu wielkiej kariery. Pomógł w tym także zgrany zespół, w którego skład wchodzą; hiszpańska gwiazda motocrossu Paco Rico, trener hiszpańskiej kadry triathlonistów Carlos Ferrando Garcia oraz były chilijski zawodnik, Rodrigo Concha Castro.Tegoroczny cykl mistrzostw Hiszpanii w motocrossie klasy MX125 składał się będzie z siedmiu rund. Podczas każdej z nich odbędą się dwa wyścigi, trwające po 20 minut plus dwa okrążenia. Pierwsze zmagania już w dniach 18-19 lutego na torze Alhama de Murcia. Tydzień wcześniej w Crevillent odbędzie się pierwsza z dziewięciu rund mistrzostw Walencji. Biesiekirski, jedyny Polak w stawce ok. 30 zawodników, ponownie dosiądzie w tym roku motocykla Husqvarna TC125 z dwusuwowym silnikiem o pojemności 125 ccm i mocy ok. 40 KM.

Młodszy brat Krzysztofa, Piotr, także ściga się na motocyklach. 15-latek rok temu wywalczył tytuł mistrza Polski klasy Moto3, po czym wziął udział w testach do prestiżowej, towarzyszącej MŚ MotoGP serii Red Bull Rookies Cup. Jego plany na sezon 2017 potwierdzone zostaną wkrótce. Póki co obaj bracia intensywnie przygotowują się do tegorocznej rywalizacji w Hiszpanii.

„Jestem bardzo podekscytowany wyzwaniem, które czeka mnie w tym roku – mówi Krzysztof Biesiekirski.

- Mistrzostwa Hiszpanii to seria stojąca na bardzo wysokim poziomie, a ja relatywnie niedawno zacząłem swoją przygodę z motocrossem, dlatego wiem, że mimo bardzo intensywnych treningów przede mną jeszcze sporo pracy. Podchodzę więc do tego sezonu z pokorą. Chcę się przede wszystkim uczyć i stopniowo zbliżać do czołówki. Liczę jednak na walkę na czele stawki w mistrzostwach Walencji, w których rok temu sięgnąłem po swoje pierwsze podium. Dzięki współpracy z niezrównanymi trenerami oraz świetnym motocyklom Husqvarna wiem, że wszystko jest w tym roku w moich rękach. Co prawda moje nazwisko spędza sen z powiek hiszpańskim sędziom i komentatorom, którzy łamali sobie na nim języki rok temu, ale postaram się dać im więcej okazji do ćwiczeń. Jesteśmy już po pierwszych oficjalnych treningach. Wiemy nad czym musimy pracować i nie możemy doczekać się pierwszego wyścigu.”„Krzysztof trafił na hiszpańskie tory dopiero rok temu, ale natychmiast nam zaimponował i pokazał bardzo duży potencjał – dodaje Paco Rico, były mistrz Hiszpanii w motocrossie, obecnie jeden z najsłynniejszych trenerów tego sportu w kraju. - Co prawda startuje w offroadzie dopiero od niecałych dwóch lat i musi walczyć z rówieśnikami z Hiszpanii, którzy mają na koncie często dziesięć lat treningów, ale mniejsze doświadczenie nadrabia bardzo intensywną pracą i poświęceniem. Jestem przekonany, że przy takim tempie robienia postępów Krzysztof jest w stanie szybko trafić do mistrzostw świata, ale póki co nie myślimy o tym i nie nakładamy na niego takiej presji. Naszym celem na ten rok jest przede wszystkim nauka w mistrzostwach Hiszpanii i jednocześnie przyzwyczajanie się do walki o czołowe pozycje w Walencji. To będzie ciekawy sezon!”

Więcej informacji o Krzysztofie Biesiekirskim na oficjalnym profilu Zawodnika

(inf. prasowa i zdjęcia Media4Racing Michał Fiałkowski)