Druga runda tegorocznej serii Rok Cup Poland odbędzie się na torze w Bydgoszczy. Już niemal tradycyjnie, ze względu na dostępność toru, wyścigi półfinałowe i finałowe zostaną rozegrane w sobotę.

Bydgoski kartodrom, zlokalizowany w dzielnicy Bartodzieje przy ulicy Fordońskiej 116, niedaleko rzeki Brdy, należy do najbardziej „zasłużonych” tego typu obiektów w naszym kraju. Pierwsze zawody rozegrano na nim w 1977 roku i aż dwukrotnie goszczono tutaj Kartingowe Mistrzostwa Europy (w 1977 i 1979 roku). Po zmianach ustrojowych, w 1994 roku zorganizowano na tym obiekcie Kartingowe Mistrzostwa Świata Formuły C, a w gronie uczestników tamtych zawodów znalazł się Włoch Jarno Trulli, późniejszy kierowca Formuły 1 (startował m.in. w zespołach Prost, Renault, Toyota i Lotus), który w 2004 wygrał wyścig o Grand Prix Monako.

Po problemach z prawem własności do jednej z działek, na której leży tor, obiekt został przebudowany i od 2012 roku w znacznie zmienionej konfiguracji z powodzeniem służy kartingowcom i nie tylko. Obecnie liczy 1017 m długości i 8-10 m szerokości,  a pochylenia niektórych zakrętów dochodzą do 7%.

Druga runda Rok Cup Poland, podobnie jak cały tegoroczny sezon, odbędzie się przy współpracy ze strategicznym sponsorem serii - koncernem PKN Orlen. Dodatkowo najlepsi kartingowcy zostali objęci programem wsparcia Akademii Orlen Team, w  ramach której otrzymują nie tylko cenne nagrody rzeczowe, ale także mogą wziąć udział w programie specjalistycznych szkoleń, testów i obozów przygotowawczych, prowadzonych przez czołowych trenerów i instruktorów.

A jak przedstawia się klasyfikacja generalna po pierwszej rundzie, którą rozegrano w Toruniu? W kategorii Baby Rok prowadzi Jan Przyrowski (A. Leszczyński/Elite Racing Development) -72 pkt., drugie miejsce zajmuje Mikołaj Kania (A. Wielkopolski/Elite Racing Development)- 67, a trzecie Franciszek Czapla (A. Leszczyński/Bambini Racing) - 63. W klasie Mini Rok na czele znajduje się Piotr Protasiewicz (Wallrav Racing Club) - 83, przed Karolem Pasiewiczem (A. Wielkopolski/V-Kart Racing Team) - 70 i Jakubem Szablewskim (A. Leszczyński/KRT Exprit Polska) - 54.
Klasyfikację Junior Rok otwiera Adrian Janicki (A. Zielonogórski Duet/Jastrzębski Racing)- 85, natomiast drugą lokatę zajmują ex aequo Filip Zagórski (A. Wielkopolski/ACR) i Adam Szydłowski (A. Leszczyński/D&D Motorsport), którzy zgromadzili po 51 pkt.
W Rok GP14 prowadzi Igor Lejko (Wallrav Racing Club/AMO Racing Team) - 84, przed Szymonem Urbaniakiem (A. Szczeciński) - 67 i Hubertem Kowalczykiem (A. Zielonogórski Duet/AMO Racing Team) - 53. Natomiast w Rok GP25 liderem jest znany z rajdów samochodowych Ariel Piotrowski (A. Kujawsko-Pomorski/ Lenartowicz Motorsport) - 73, drugą pozycję zajmuje Daniel Zając (Wallrav Racing Club/D&D Motorsport) - 71, a trzecią Mariusz Szymczak (A. Leszczyński) - 53.
Wreszcie w klasie Shifter Rok prowadzi Wojciech Grzyb (A. Wielkopolski/MG Racing Team) - 80, przed Michałem Grzybem (A. Wielkopolski/MG Racing Team) - 65 i Dominikiem Zającem (Wallrav Racing Club) - 54 pkt.

W piątek, po oficjalnych treningach zaplanowano dwie serie wyścigów kwalifikacyjnych. Uroczyste otwarcie drugiej rundy Rok Cup Poland odbędzie się w sobotę (27 maja) o 9:15, natomiast o 10:10 rozpoczną się biegi półfinałowe, a od 12:15 zawodnicy wystartują do wyścigów finałowych. Na 14:50 zaplanowano ogłoszenie oficjalnych wyników, natomiast o 15:00 odbędzie się ceremonia rozdania nagród.

(inf. prasowa Zespół Prasowy Rok Cup Poland 2016, fot. Media4U - Motosport Media)  

Zainteresowanie pierwszą w Polsce edycją zawodów Hard Enduro w górach, która odbędzie się już za tydzień, 2-4 czerwca, zdecydowanie przerosło oczekiwania organizatorów. Listy startowe zapełniły się w przeciągu dwóch godzin od rozpoczęcia rejestracji. Wychodząc na przeciw tym, którzy nie zdążyli się zarejestrować, lista startowa zostanie zwiększona do 350 miejsc.

W związku z powtarzającymi się pytaniami ze strony zawodników, którym nie udało się dostać na listy startowe, Sportainment zdecydował się zwiększyć pulę dostępnych miejsc. Dodatkowe 50 osób będzie mogło zarejestrować się przez przesłanie zgłoszenia na adres email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. już od godziny 09:00 w piątek 26 maja.

Jeśli więc nie udało ci się zarejestrować w pierwszym terminie, a chcesz zmierzyć się z polskimi górami w pierwszych w historii takich zawodach Hard Enduro, nie przegap ostatniej szansy na udział w tym wyjątkowym wydarzeniu!

 

Informacje dotyczące zawodów i regulamin zawodów

Więcej o wydarzeniu

Dołącz do oficjalnego fan page zawodów

Organizator

(inf. prasowa sportainment.pl)

 

Maks Chwalik i  Joanna Miller stanęli na podium rozgrywanych w Cieszynie Mistrzostw Europy. Tym samy utalentowani riderzy reprezentujący DUUST RACING Team potwierdzili swoje europejskie aspiracje. Czeka nas pasjonujący sezon.

W miniony weekend Cieszyn po raz kolejny gościł najlepszych riderów starego kontynentu. Wszystko za sprawą rozgrywanej na południu Polski inauguracyjnej rundy Mistrzostw Europy klas EMX65 i EMX85 (strefa północno-wschodnia) oraz po raz pierwszy w historii Mistrzostw Europy Kobiet. Na profesjonalnie przygotowanym torze CKM zameldowali się specjaliści od motocrossu z 15. krajów Europy. Wśród nich dwójka z DUUSTA, która w tym sezonie ma jasno sprecyzowane cele na arenie międzynarodowej.

Zawody w klasie 65 od startu miały tylko jednego faworyta. Będący w rewelacyjnej formie Maks Chwalik wygrał oba wyścigi potwierdzając swoją dominację. Nasz eksportowy zawodnik daleko w tyle zostawił ponad 30 riderów, którzy stanęli do rywalizacji. To już drugie zwycięstwo w tym sezonie ridera reprezentującego DUUST RACING Team. Na początku maja młody zawodnik triumfował podczas ORLEN MXMP w Sobieńczycach.

Europen Championship – EMX 65

  1. Maksymilian CHWALIK (POL) – 50 pkt
  2. Elisey ORESHKIN (RUS) – 44 pkt
  3. Kirils MASLOVS (LAT) – 34 pkt

Po organizacyjnym sukcesie zeszłorocznego Pucharu Europy Kobiet, tegoroczne zawody w Cieszynie zyskały rangę Mistrzostw Europy. Polska runda będąca zarazem drugą w cyklu mistrzowskim zgromadziła na starcie trzydzieści zawodniczek.  Wśród nich nie zabrakło Joanny Miller, której udział w zawodach do ostatniej chwili stał pod znakiem zapytania.  Walcząca z kontuzją riderka DUUST 

RACING Team ostatecznie wystartowała na torze w Cieszynie. Po dwóch bardzo dobrych przejazdach Asia Miller zajęła wysokie 3. miejsce na podium, punktując w Mistrzostwach Europy.

Europen Championship – EMX WOMEN

  1. Sara ANDERSEN (DEN) – 50 pkt
  2. Emelie DAHL (SWE) – 44 pkt
  3. Joanna MILLER (POL) – 40 pkt

(inf. prasowa DUUST RACING Team Sebastian Sokal)